Obec Vernéřovice
ObecVernéřovice

Projekt Pošlete vzkaz příběhem

.

Projekt Pošlete vzkaz příběhem prohlubuje mezigenerační pouta mezi dětmi a seniory a je jedním ze společensky odpovědných aktivit vernéřovického spolku seniorů.

Snahou projektu je předávat mladé generaci životní zkušenosti a rady, jak se vyhnout všemožným životním překážkám, které je na cestě životem čekají. Cílem projektu je zlepšit vztahy napříč generacemi na Broumovsku. Senioři, zde žijící, kteří prošli i mnoha zeměmi, kde někteří dlouhodobě žili, jsou nositeli moudrosti, zkušeností i historie. Svými příběhy zprostředkovávají dětem vzpomínky a zkušenosti lidí, kteří už toho mají mnoho za sebou. Díky projektu budou zpracovány 3 příběhy seniorů z Broumova, Vernéřovic a Martínkovic. Ve školách v těchto obcích proběhne vyprávění seniora pro děti, které příběh následně ilustrují svými kresbami. Cílem a přínosem projektu je především chuť pokračovat v prohlubování mezigeneračních pout.

Do projektu se ze svým příběhem může zapojit prostřednictvím Spolku každý senior, který je spojený s obcí Vernéřovice.

Děkuji
S pozdravem

Ladislav Kubizňák
za výbor Spolku

Datum vložení: 25. 10. 2023 11:31
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2023 11:37
Autor: ing. Tomáš Havrlant

Život v obci

Czechpoint

Obecní úřad Vernéřovice poskytuje služby Czech POINT:

Výpis z Katastru nemovitostí
Výpis z Obchodního rejstříku
Výpis z Živnostenského rejstříku
Výpis z Rejstříku trestů

a další

Podrobné informace získáte na obecním úřadě Vernéřovice

czechpoint

mojeiD

Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany obce Vernéřovice. Více informací naleznete zde.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

dnes, středa 21. 2. 2024